Hlavní obsah
Petr Stuchlík na archivním snímku Foto: Jan Handrejch, Právo

Vedení ANO potvrdilo, že lídrem pro Prahu bude Stuchlík

Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. Poslanec Patrik Nacher, který vzešel jako vítěz z vnitrostranického referenda, bude na kandidátce druhý v pořadí. O složení pražské kandidátky ANO rozhodlo vedení hnutí korespondenčně.

Petr Stuchlík na archivním snímku Foto: Jan Handrejch, Právo
Vedení ANO potvrdilo, že lídrem pro Prahu bude Stuchlík

Složení pražské kandidátky v sobotu zveřejnil Vladimír Vořechovský z tiskového odboru hnutí ANO. Komunální volby se uskuteční 5. a 6. října.

Že jej ANO odstavilo z pozice lídra pouhé tři měsíce před volbami potvrdil už dříve Novinkám sám Nacher. [celá zpráva]

Třetí místo na kandidátce hnutí ANO bude mít manažer a bývalý ministr financí Ivan Pilný. Čtyřkou bude místostarostka městské části Praha 13 Marcela Plesníková a na páté pozici figuruje ekonomka Marta Gellová.

Petr Stuchlík
8. dubna 1977, Zlín
generální ředitel a předseda představenstva finanční poradenské společnosti Fincentrum
Podnikat začínal již jako student gymnázia, kdy překládal a připravoval k tisku manuály pro hodinky nebo počítačové hry, věnoval se marketingu a reklamně, poté se soustředil na osobní finance
V lednu 2014 koupil rozhlasové stanice Expres FM a Classic FM (nyní Classic Praha), které byly původně součástí skupiny Mafra, při jejím prodeji společností Agrofert z ní ale byly i kvůli Stuchlíkovu zájmu vyčleněny. Letos v červnu získala dvě třetiny rádií česká internetová jednička Seznam.cz s plánem vytvořit z nich celoplošné stanice
Ve volném čase pilotuje sportovní letadlo

„Vedení hnutí vyjádřilo přání jít do nadcházejících voleb v Praze s novým týmem lidí. A celostátní výbor se s tím svým hlasováním ztotožnil,” sdělil k výsledkům hlasování pražský krajský předseda hnutí ANO Jan Říčař. Současní radní jsou tak ve druhé desítce kandidátky, někteří vypadli úplně. Na kandidátce nefiguruje například současný pražský radní pro majetek Karel Grabein Procházka.

Kandidátní listinu schvalovali členové celostátního výboru hnutí ANO prostřednictvím internetu. Své hlasy zaslalo podle Vořechovského všech 28 členů výboru.

Patrika Nachera jako kandidáta na primátora vybrali pražští členové ANO v referendu, podle stanov hnutí nicméně může vedení do podoby kandidátek zasáhnout. Před vstupem do politiky se Nacher veřejně angažoval v boji proti bankovním poplatkům. Od roku 2014 zasedá v pražském zastupitelstvu a od loňska je i poslancem.

Komplikace při výběru kandidáta na primátora mělo ANO v Praze i před posledními komunálními volbami v roce 2014. Kandidátku v Praze měl původně vést bývalý primátor Jan Kasl, další variantou byla podnikatelka Martina Schopperová. Nakonec byla jedničkou Adriana Krnáčová, která se po vítězství ve volbách ujala místa primátorky. Letos kandidovat nebude.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků