Hlavní obsah

V ČSSD to jiskří kvůli Vlčkovým slovům o kšeftu s ODS

Předseda poslanců ČSSD Michal Hašek ve čtvrtek ostře odmítl úvahy svého stranického kolegy, šéfa Sněmovny Miloslava Vlčka. Ten ve středu připustil, že se "nějak vykšeftuje" s ODS, že sociální demokracie příští rok podpoří Václava Klause na Hrad výměnou za zvolení stranického šéfa Jiřího Paroubka do čela Sněmovny.

V ČSSD to jiskří kvůli Vlčkovým slovům o kšeftu s ODS

"Absolutně odmítám to, že by ČSSD slovy Miloslava Vlčka chtěla nějak vykšeftovat post předsedy Sněmovny s prezidentskou volbou. Tento výrok je nešťastný a jsem přesvědčen, že pana Vlčka mrzí, že takový výrok od něj vůbec padl," uvedl ve čtvrtek v telefonickém rozhovoru s Právem Hašek, který je na návštěvě Číny.

Dienstbier se nevzdává

Bývalý federální ministr zahraničí Jiří Dienstbier z boje o Hrad nehodlá odstoupit. Nezviklalo ho ani stanovisko lidovců, kteří mezi adepty na Klausova vyzyvatele vyzdvihli předsedu Akademie věd Václava Pačese. Příští týden v úterý má jít Dienstbier diskutovat s poslanci ČSSD na jejich klub. "Já do toho jdu," potvrdil Právu.

ČSSD prý o dalším kandidátovi neví

Možnost, že by se objevilo další jméno na Hrad, nepokládají špičky ČSSD za pravděpodobnou. Paroubek, který je rovněž do konce týdne v Číně, ve čtvrtek v SMS Právu napsal: "Zatím čekám na stanovisko a návrhy zejména lidovců a zelených."

"Nevím o dalším kandidátovi," sdělil Právu místopředseda Sněmovny za ČSSD Lubomír Zaorálek. Možnost, že by se vynořila další osobnost, je nepravděpodobná i podle místopředsedy poslaneckého klubu ČSSD Davida Ratha, i když "vyloučit nelze nic".

"Nechte se překvapit," tajuplně opáčil místopředseda ČSSD Milan Urban. Odkázal ale na to, že by dotyčná či dotyčný museli nejprve souhlasit a ještě by se na takovém kandidátovi musely shodnout strany. "Myslím, že osobností je v Čechách víc, než se může na první pohled zdát," poznamenal Urban.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků