Hlavní obsah

US-DEU před volbami slibuje bezplatný internet všem

Unionisté přišli s novým trhákem, který by jim měl získat přízeň především mladé generace. US-DEU se chce dostat opět do Sněmovny, pomoci by jí v tom měl i návrh na bezplatné zavedení internetu. Podle šéfa unionistů Pavla Němce by mělo být v možnostech státu zavést internet zdarma do dvou let.

US-DEU před volbami slibuje bezplatný internet všem

Unionisté zároveň chtějí zavést elektronické hlasování pro volby do Sněmovny, Senátu i do obecních a krajských zastupitelstev. US-DEU navrhuje i internetové hlasování při volbě prezidenta

"Moderní společnost je založená na výměně informací a na svobodné komunikaci, a proto považujeme bezplatný přístup k internetu za občanské právo," uvedl šéf US-DEU a ministr spravedlnosti Pavel Němec.

"Je technicky možné zavést bezplatný internet do dvou let. Vynaložené náklady budou minimální a vrátí se v podobě lepší informovanosti a vzdělání obyvatel," uvedl místopředseda unionistů Martin Stránský.

Způsob zavedení bezplatného internetu a technické řešení bude závislé na lokalitě a lze je podle představ Unie svobody kombinovat. Ve městech můžeme zavést bezdrátový přenos, zatímco v řídce osídlených oblastech přenos po telefonních linkách nebo po kabelu, vše bude záviset na dostupných technologiích," řekl Stránský.

Podle představ US by byl bezplatně internet poskytován v rychlostech do 128 kB/s. Za lepší připojení by si lidé museli připlatit u poskytovatelů, jako je tomu doposud. Náklady na zavedení bezplatného internetu pro celou populaci odhaduje US na 700 - 900 miliónů korun.

Unionisté již dříve zveřejnili plán na legalizaci marihuany. Liberálové z US-DEU jsou tak první stranou, která by umožnila lidem kouření nyní zakázané drogy. US-DEU však stále spíše paběrkuje v průzkumech veřejného mínění, nedaří se jí překonat ani tříprocentní hranici volebních preferencí. [celá zpráva]

I další strany mají své předvolební hity

Za US-DEU nezůstávají ve slibech pozadu ani další strany. ODS v poslední době vábila živnostníky na rok daňových prázdnin. Vládní ČSSD zase slibuje sedm tisíc korun na počítače pro žáky šestých tříd základních škol. Soc. dem. také šokovali slibem až 120 tisíc korun porodného. Lidovci hodlají zaměřit svou pozornost na aktivní sportovce, kteří se starají o mládež, nebo na lidi, kteří mají nedaleko do důchodu a ocitli se v tíživé sociální situaci. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků