Hlavní obsah
Foto: Lenka Vozková

Skoro polovina občanů chce na Hrad Klause

Ze tří kandidátů na prezidenta, mezi kterými budou vybírat čeští zákonodárci, by nejvíce občanů chtělo na Pražském hradě Václava Klause. Vyplynulo to z průzkumu veřejného mínění, který pro Českou televizi uskutečnila agentura STEM.

Foto: Lenka Vozková
Skoro polovina občanů chce na Hrad Klause

Klause by jako prezidenta chtělo 48 procent dotázaných. Kandidát ČSSD Miloš Zeman by se líbil 36 procentům respondentů a senátorka Jaroslava Moserová 16 procentům. Naopak za nejhoršího kandidáta Zemana označilo 36 procent dotázaných, Moserovou 34 procent a Klause 29 procent respondentů.

Poslanci a senátoři se minulý týden při první neúspěšné volbě nástupce Václava Havla chovali podle 59 procent dotázaných neodpovědně. Opak si myslí 34 procent respondentů a sedm procent nedovedlo odpovědět. Nejsilnější podporu má Klaus podle očekávání u stoupenců své strany. Sympatie ke Klausovi nejsou však zanedbatelné ani v táboře stoupenců KDU-ČSL.

Pozice Miloše Zemana u příznivců jeho strany je sice vysoká, ne však již tak jednoznačná. Zeman ovšem výraznou podporu nachází také v táboře voličů KSČM. Moserová má zřetelnou podporu pouze u příznivců KDU-ČSL a US-DEU.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků