Hlavní obsah
Zoo Praha, archivní foto Foto: Dušan Veselý, ČTK

Školákům začínají prázdniny, do pražské zoo můžou skoro zdarma

Děti mají v pátek jednodenní pololetní prázdniny. Školy ale budou v některých městech zavřené i celý příští týden, začínají totiž jarní prázdniny.

Zoo Praha, archivní foto Foto: Dušan Veselý, ČTK
Školákům začínají prázdniny, do pražské zoo můžou skoro zdarma

Na prodloužený víkend si pro rodiny s dětmi připravily zábavné programy třeba zoo nebo planetária. Tisíce dětí také přijedou na výlet do hlavního města v rámci akce Ledová Praha.

Například do pražské zoologické zahrady mají dnes všechny děti do 15 let vstup pouze za jednu korunu. Mohou se přijít podívat třeba na krmení lachtanů, mimořádné komentované krmení hrochů, šimpanzů a slonů se koná i v zoo v Ostravě.

Pražské planetárium zase připravilo astronomickou pohádku, některá sdružení pro děti a mládež také organizují příměstské tábory.

Ode dneška do neděle jsou také pro malé pionýry připraveny volné nebo zvýhodněné vstupy do pražských muzeí nebo divadel. Očekává se, že přijede až 10.000 dětí.

Na pololetní volno pak od pondělí navazují žákům z Benešova, Berouna, Rokycan, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Klatov, Trutnova, Pardubic, Chrudimi, Svitav, Ústí nad Orlicí a Ostravy týdenní jarní prázdniny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků