Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Silnice pokryl led, pozor musí dát řidiči hlavně na jihozápadě Čech

Na silnicích v Čechách a na Moravě se přes noc vytvořilo náledí. Na Šumpersku a Jesenicku v noci sněžilo, a silnice tak pokryla slabá vrstva sněhu. Nehoda komplikuje provoz na jihočeské dálnici D3, na 79. kilometru se převrátilo osobní auto na střechu, zranilo se pět osob.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Silnice pokryl led, pozor musí dát řidiči hlavně na jihozápadě Čech

Ledovka se vyskytuje na jih od Prahy, především na menších silnicích na Benešovsku. Ledovka či náledí jsou i na Táborsku, Písecku, Plzeňsku a Klatovsku.

Lokální náledí se tvoří na silnicích všech tříd v Plzeňském kraji. Nejhorší situace je v lesních úsecích a na náhorních plochách. Teploty jsou sice mírně nad nulou, ale ojedinělé náledí bude trvat zhruba do 10:00, řekl krajský dispečer zimní údržby Jiří Slapnička. Problémy hlásí aktuálně policie například na Pačejovsku na jihu Plzeňska. "Třeba 30 kilometrů je silnice bez problémů a pak najedete na čtyři, pět kilometrů dlouhý úsek, jenž je velmi nebezpečný," uvedl.

Na silnicích Zlínského kraje se v pondělí ráno místy tvoří námraza. V nejvyšších polohách Vsetínska a Zlínska jsou chemicky ošetřené silnice vlhké a místy mokré, právě v těchto úsecích námraza hrozí nejvíce. V horských oblastech někde leží ujetá vrstva sněhu. Lokální námrazy se však mohou tvořit také na Kroměřížsku.

Silnice na Šumpersku a Jesenicku v noci na pondělí pokryla slabá vrstva sněhu. Vozovky v této horské části Olomouckého kraje jsou po chemickém posypu sjízdné se zvýšenou opatrností. Místy se na cestách v Olomouckém kraji tvoří kouřmo a mlha. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné, hlavní tahy jsou většinou holé a vlhké po chemickém ošetření. Teploty ale klesají pod bod mrazu, a tak mohou vozovky místy namrzat. Žádné vážné problémy však hlášeny nejsou.

Na silnicích Vysočiny místy přimrzla voda z roztátého sněhu a na Pelhřimovsku i mlha. Na zbytky zledovatělého sněhu mohou motoristé narazit v lesních úsecích. Většinou jsou ale vozovky na území kraje holé a vymrzlé, informoval dispečink krajské správy a údržby.

Námraza a náledí mohou znepříjemnit cestu motoristům na východě Čech. V Pardubickém a Královéhradeckém kraji zůstávají místy na silnicích zbytky sněhu. Na namrzlou vozovku by se měli řidiči připravit v okolí Litomyšle, Hlinska a Přelouče. Náledí z tajícího sněhu se tvoří na Lanškrounsku a v Železných horách. V Krkonoších a Orlických horách přetrvávají místy na silnicích zbytky uježděného a zledovatělého sněhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků