Hlavní obsah
Náčelník generálního štábu Petr Pavel Foto: Dorian Hanuš, Právo

Šéf armády navrhl odvolat obviněného generála z velitelské funkce

Generál Vladimír Halenka obviněný v případu údajně nehospodárného prodeje nepotřebných motorů do tanků a dalších obrněnců bude odvolán z funkce velitele armádní logistiky. Náčelník generálního štábu Petr Pavel se chystá požádat ministra obrany Martina Stropnického, aby Halenku dočasně odvolal.

Náčelník generálního štábu Petr Pavel Foto: Dorian Hanuš, Právo
Šéf armády navrhl odvolat obviněného generála z velitelské funkce

„Generál Halenka informoval náčelníka Generálního štábu AČR generála Petra Pavla, že mu bylo sděleno obvinění. Na základě obdržené informace generál Pavel rozhodl, že v souladu s platnou legislativou podá ministrovi obrany v zákonné lhůtě návrh na dočasné zproštění výkonu funkce generála Halenky a jeho zařazení do dispozice,“ řekla Právu mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

Dodala, že generál Halenka požádal o udělení dovolené a bylo mu vyhověno.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Vladimír Halenka

Foto: Armáda ČR

Mezi čtyřmi obviněnými je i zaměstnanec ministerstva obrany Josef Lachman, který v minulosti šéfoval odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem. Ministerstvo zatím nechce spekulovat, jak se s Lochmanem naloží. „Zatím nemáme od policie informace o tom, jestli byl někdo z resortu obviněn. Musíme počkat na věcné odůvodnění a pak můžeme rozhodnout o dalším postupu,“ řekl Právu mluvčí obrany Petr Medek.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků