Hlavní obsah
Ministr dopravy Vít Bárta (VV) ukázal na ústecké manažery prstem a podal na ně i trestní oznámení. Foto: Petr Horník, Právo

Ředitelství silnic a dálnic odvolalo tři manažery ocejchované Bártou

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí odvolalo ředitele krajského ředitelství v Ústeckém kraji Renného Komínka. O post přišli i manažeři, kteří měli na starosti provoz a výstavbu, řekla mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Na manažery již ministerstvo dopravy podalo minulý týden trestní oznámení.

Ministr dopravy Vít Bárta (VV) ukázal na ústecké manažery prstem a podal na ně i trestní oznámení. Foto: Petr Horník, Právo
Ředitelství silnic a dálnic odvolalo tři manažery ocejchované Bártou

Ministr dopravy Vít Bárta (VV) před týdnem řekl, že údajně byli řízeni takzvanými kmotry ODS a ČSSD Patrikem Oulickým a Petrem Bendou. Oba to popřeli, Benda na Bártu podal trestní oznámení.

Důvodem odvolání manažerů jsou podle Vápeníkové nedostatky, které na krajském ředitelství objevili auditoři. Komínek situaci na krajském ředitelství nechtěl komentovat,.

Řízením ředitelství je pověřený šéf pražského ředitelství Jiří Mayer. Jeho úkolem je prý situaci co nejdříve stabilizovat. Sídlo krajského ředitelství v Chomutově je od minulého týdne kvůli probíhajícímu auditu uzavřené. Vápeníková uvedla, že v úterý by některé z jeho činností měly začít fungovat, činnost se zde nejspíše naplno obnoví ve středu.

Obvinění z krytí nelegální činnosti

Na manažery ministr dopravy Vít Bárta v pátek podal trestní oznámení, protože prý kryjí nelegální činnost stavebních firem. V oznámení je jmenován i manažer Tomáš Hoffman, který údajně využíval automobil od stavební společnosti Skanska. Ministerstvo dopravy tvrdí, že trestní oznámení může být případně doplněné o další skutky, které na ředitelství zjistí auditoři.

Hoffman, který byl manažerem pro výstavbu, údajně využíval automobil od stavební společnosti Skanska, jež patří k dodavatelům části úseku silnice R7 za více než dvě miliardy korun. Stavební firma prý platí za octavii leasingové společnosti 13.000 korun měsíčně, na ŘSD posílá faktury za provoz auta ve výši 20.000 korun.

Benda (ČSSD) informace o tom, že by manažery nějak řídil, označil za nesmyslné a vylhané. K veřejnému předložení důkazů ministra vyzvala v pátek ODS v Ústeckém kraji, protože prý je kauza zpolitizovaná a poškozuje ODS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků