Hlavní obsah

Ředitel vězeňské služby Kula čistky kvůli rušičkám asi přežije

Generální ředitel vězeňské služby Luděk Kula s největší pravděpodobností přežije velké čistky, které v jeho úřadu propukly v souvislosti se špatnou zakázkou na zavedení rušiček mobilních telefonů v českých věznicích. O místa však přijdou dva náměstci. Změny v činnosti vězeňské služby představil ve čtvrtek ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Ředitel vězeňské služby Kula čistky kvůli rušičkám asi přežije

Pospíšil na čtvrtečním zasedání kontrolního výboru představil změny, které se vězeňské služby dotknou. Uvedl, že dá Kulovi zřejmě ještě šanci do konce tohoto roku, aby splnil čtyři zásadní ministrovy podmínky, které pracovně nazval "vězeňské kvarteto".

Narozdíl od Luďka Kuly se čistky dotkly jeho náměstků. Již dříve rezignoval na svou funkci první náměstek Zdeněk Kreuzzieger. [celá zpráva] K prvnímu červenci odstupuje ze svého místa také ekonomická náměstkyně Radoslava Hüttnerová. O místo přijde i právník generálního ředitelství vězeňské služby Jiří Mach, který měl na starosti smlouvy na zakázku rušiček.

Pokuta pro ředitele vězeňské služby

Pospíšil potvrdil, že celkem u tří zaměstnanců generálního ředitelství věznic je v souvislosti s rušičkami podezření ze spáchání trestného činu. Týká se to Kreuzziegera, Hüttnerové a také bývalého ředitele vězeňské a justiční stráže Miloslava Mádleho. Ten už ale odešel do důchodu.

Ministrovo tvrzení vychází z konečných závěrů generální inspekce ministerstva spravedlnosti. V případě zakázky na rušičky mobilního signálu pochybilo celkem osm lidí, z nichž většina bude potrestána za kázeňské přestupky. U ředitele Kuly se jedná minimálně o pokutu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků