Hlavní obsah
Ing. Radovan Vích (SPD) Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz

Radovan Vích

Plukovník v záloze od podzimu 2017 zasedá za hnutí SPD v Poslanecké sněmovně. Mandát získal jako lídr hnutí v Libereckém kraji. V kraji také zastává od roku 2016 místo krajského zastupitele. Je členem programové komise SPD a pro hnutí se zabývá oblastí armády.

Ing. Radovan Vích (SPD) Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz
Radovan Vích

Radovan Vích se narodil 25. prosince 1964. Už od střední školy se zaměřoval na armádu a vojenskou techniku. V roce 1995 promoval na Vojenské akademii v Brně (dnešní Univerzita obrany) a získal titul inženýr v oboru tankovém a automobilním.

Postupně zastával různé funkce na Generálním štábu Armády České republiky a na ministerstvu obrany. Působil i v mezinárodních štábech. Od roku 2010 je plukovníkem v záloze.

Vích se v roce 2016 stal předsedou krajské organizace hnutí, na podzim téhož roku se mu povedlo dostat se do krajského zastupitelstva. V komunálních volbách v roce 2018 kandidoval za hnutí SPD do Zastupitelstva města Liberec, ale neuspěl.

V roce 2017 vedl v kraji také kandidátku do Poslanecké sněmovny a získal post poslance. Ve Sněmovně je členem výboru pro bezpečnost a je místopředsedou výboru pro obranu.

V červenci 2018 byl na sjezdu hnutí SPD v Praze nově zvolen členem předsednictva hnutí. V lednu 2019 obhájil na 6. Regionální konferenci SPD Libereckého kraje pozici předsedy na období dalších tří let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků