Hlavní obsah

Radnice potrestala 137 úředníků za surfování na internetu

Ostravský magistrát si tajně najal auditorskou firmu, která měla za úkol prověřit, jak zaměstnanci využívají, či spíše zneužívají při práci počítače. Audit s krycím názvem „eDetektiv“ odhalil, že jedna šestina úředníků - přesně 137 - vyhledávala na internetu informace, které s jejich pracovní náplní vůbec nesouvisí, hrají hry nebo s někým chatují.

Radnice potrestala 137 úředníků za surfování na internetu

Vedení úřadu se proto rozhodlo potrestat 130 pracovníků snížením osobního ohodnocení o několik tisíc korun. Se sedmi nejproblematičtějšími se okamžitě dohodlo na výpovědi.

„Nejčastějším proviněním bylo navštěvování serverů, které nesouvisely s jejich prací.  Na nich se zajímali o informace typu - Gottovi se narodila dcera nebo si prohlíželi recepty v kuchařce,“ uvedla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Propuštění prosurfovali přes tři hodiny denně

Úředníci, kteří museli magistrát opustit, trávili na internetu více než tři hodiny denně. U jiných to bylo méně času. „Proto upozornění za závažné porušení pracovní kázně a snížení finančního ohodnocení o tři tisíce korun na dobu nejméně šesti měsíců dostane 40 zaměstnanců,“ konstatovala Vojkovská.

Pracovníků, kteří zneužívali počítač a přístup k internetu nejméně, bylo devadesát. „Ti dostanou upozornění za méně závažné porušení pracovní kázně a pracovní ohodnocení jim bude sníženo o jeden až dva tisíce korun nejméně na tři měsíce,“ doplnila mluvčí magistrátu.  

Podle ní jsou závěry auditu srovnatelné s výsledky v jiných firmách. „Auditorská firma nám sdělila, že v porovnání s jinými subjekty, nejsou výsledky nejhorší,“ dodala Vojkovská. Ostravská radnice má v současné době 830 zaměstnanců. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků