Hlavní obsah
 

Přeji vám trochu lidského štěstí, převzal Zeman Nečasovu demisi

Premiér Petr Nečas (ODS) předal do rukou prezidenta Miloše Zemana demisi. Byl to jeho poslední krok ve funkci předsedy vlády, na niž se rozhodl rezignovat poté, co policie zadržela a obvinila šéfku jeho kabinetu Janu Nagyovou.

 
Přeji vám trochu lidského štěstí, převzal Zeman Nečasovu demisi

Nečas dorazil na Pražský hrad krátce před 18.00. Zemanovi demisi předal přesně v 18.03, prezident ji přijal a Nečasovi poděkoval za odvedenou práci.

"Dovolte mi, abych vám závěrem řekl, že jsem si vás vždy vážil, a i když jsme mnohdy měli neshody na témata důležitá i méně důležitá, vždy jsem pozorně naslouchal vašim názorům. Dovolte mi proto, abych vám popřál trochu lidského štěstí a hodně osobní pohody," dodal prezident.

Premiér Petr Nečas (ODS) předává prezidentovi Miloši Zemanovi (vlevo) demisi.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Zeman Nečase pověřil vykonávat funkci premiéra do doby, než bude jmenována nová vláda. Prezident řekl, že kabinet v demisi by měl vykonávat běžnou činnost, ale neměl by přijímat strategická rozhodnutí.

Na sestavení příštího kabinetu by se chtěli opět dohodnout zástupci ODS, TOP 09 a LIDEM, premiér by mohl vzejít z řad občanských demokratů. [celá zpráva]

Zeman se do hry vloží v pátek

Nečas po setkání s prezidentem uvedl, že šlo o konstruktivní jednání. Je přesvědčen, že političtí hráči mají zájem na sestavení stabilní vlády. Osobně považuje za nejlepší variantu kabinet sestavený na půdorysu stávající koalice. Se Zemanem řešil Nečas i konkrétní jména adeptů na post premiéra. "Byla to různá jména," odmítl Nečas sdělit podrobnosti.

Premiér Petr Nečas (ODS) krátce poté, co prezidentovi předal demisi.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Zeman chce od pátku přes víkend v Lánech přijmout představitele politických stran, aby s nimi jednal o současné situaci. Prezident čeká, že strany času do pátku využijí k projednání situace jak ve svých grémiích, tak případně mezi sebou.

Nečas rezignoval také na post předsedy ODS, stranu nyní vede první místopředseda a ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. [celá zpráva]

Anketa
Jakou známku si zaslouží Petr Nečas za působení ve funkci premiéra?
1
5.2 %
2
22.1 %
3
7.7 %
4
6.8 %
5
58.2 %
Celkem hlasovalo 52590 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků