Hlavní obsah
František Laudát (TOP 09) Foto: Petr Horník, Právo

Poslanci couvají od paragrafu, který by zabránil odtahování jejich aut

Poslanci couvají od návrhu, který by zabránil policii odtahovat jejich vozy z vyhrazených zón. František Laudát (TOP 09), který návrh předložil a je s ním, dle svých slov omylem, spojován, uvedl, že bude usilovat o to, aby hospodářský výbor ve čtvrtek přehodnotil své stanovisko a kritizovanou pasáž vypustil. Poslanec si rovněž postěžoval, že kvůli návrhu čelil opakovaně pokusům o inzultaci.

František Laudát (TOP 09) Foto: Petr Horník, Právo
Poslanci couvají od paragrafu, který by zabránil odtahování jejich aut

Laudát už při předkládání návrhu 22. května řekl, že jedná ve shodě politických stran. Návrh tehdy podpořili všichni přítomní členové výboru.

"Vzhledem k tomu, že to je spojováno s mým jménem, tak požádám poslance, aby tento návrh byl z toho usnesení vyňat," řekl ve středu. Výsledek jednání výboru nechtěl předjímat.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Od okamžiku, kdy o úmyslu zákonodárců začala informovat média, začal prý dostávat do emailové schránky urážlivé a vulgární vzkazy. "Faktem je, že i když ne v této souvislosti jsem poslední dobou čelil dvěma pokusům o fyzický útok na ulici, což se mi v životě předtím nestalo," uvedl Laudát, který se již před časem vyjádřil, že medializace novely je nepřiměřená jejím důsledkům. [celá zpráva]

Huml navrhuje totéž, pouze méně nápadně

Dotčený zákon o provozu na pozemních komunikacích nyní uvádí, že o odstranění vozidla, které neoprávněně stojí na vyhrazeném parkovišti, rozhodne policista nebo strážník obecní policie a vozidlo se odstraní na náklad jeho provozovatele.

Podle pozměňovacího návrhu hospodářského výboru by nebylo možné mimo jiné rozhodnout o odstranění vozidla, pokud jde o vozidlo viditelně označené jako vozidlo osoby požívající výsad a imunit podle zákona nebo mezinárodních smluv. To by ale neplatilo, pokud by zaparkované auto zákonodárce znemožňovalo průjezd jiným autům.

Stanislav Huml

Foto: Milan Malíček, Právo

Poslanec ČSSD Stanislav Huml předložil ve Sněmovně ke stejnému zákonu svůj návrh. Ten řeší také odtahování aut, ale týká se všech aut, a nikoli jen vozidel zákonodárců. Jeho návrh stanoví mimo jiné, že auto bude možné odtáhnout jen tehdy, pokud na něm nejprve bude po stanovenou dobu botička a řidič nebo vlastník po této lhůtě nepožádá policii o její odstranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků