Hlavní obsah
Místopředsedkyně SPOZ Dita Portová Foto: Jan Handrejch, Právo

Portová chybí na kandidátce zemanovců

Místopředsedkyně Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) Dita Portová, která v poslední době tvrdě kritizovala své kolegy z vedení strany, není na kandidátce zemanovců pro předčasné volby. Vyplývá to z kandidátní listiny SPOZ pro Plzeňský kraj, která je dostupná na vnitřním webu strany, i ze slov Portové, která ještě nedávno nevěděla, zda na kandidátce zůstala, či nikoliv.

Místopředsedkyně SPOZ Dita Portová Foto: Jan Handrejch, Právo
Portová chybí na kandidátce zemanovců

Portová řekla, že kandidátní listinu ve stejné podobě, jaká je na internetu, dostala od místopředsedy strany Vladimíra Kruliše těsně před jejím zářijovým schválením. V posledních dnech se prý totožná verze objevila i na některých dalších serverech.

"Podle té listiny se mi tedy potvrdilo to, že skutečně vzal někdo 14 lidí, vyškrtnul je a nějakým způsobem si tam dovolil 14 lidí, kteří, já si myslím, i v některých případech hraničí s volitelností," uvedla Portová, která původně plzeňskou kandidátku vedla. Poté co se postavila za vlivného lobbistu Miroslava Šloufa, který se chtěl stát jedničkou zemanovců v Praze, ale dostála plzeňská listina výrazných změn.

Žádost republikové kontrolní komisi

Konečnou podobu krajské kandidátky prý Portová, která ze změn viní především místopředsedu Martina Nejedlého a hradního kancléře Vratislava Mynáře, od vedení strany nikdy nedostala, přestože o ni žádala šéfa SPOZ Zdeňka Štengla.

Nyní prý plzeňský krajský výbor pošle žádost o vysvětlení změn kandidátky republikové kontrolní komisi, poté nevylučuje, že se bude domáhat práv u soudu.
Šéf tiskového oddělení strany Kruliš zatím nereagoval na dotaz ČTK ohledně plzeňské kandidátky ani přístupnosti vnitřní části webu zemanovců. Na tu upozornil server pooh.cz.

Vedle jednotlivých kandidátek bylo v pondělí na stranickém webu možné nalézt kopie emailů řady místních organizací, které kritizují Portovou.

Například hořická organizace požaduje "očištění od podobných lidí" a vysvětlení veřejnosti, že se tak činí "ve prospěch celé společnosti a nejedná se o nějaký vnitrostranický boj". [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků