Hlavní obsah

Paroubek rozzlobil odbory, teď se omlouvá

Přestože je pro sociální demokracii obrana zaměstnanců jednou z priorit, její předseda Jiří Paroubek v pondělí rozzlobil odboráře. Uvedl, že by neúspěšní kandidáti z komunálních voleb měli zvážit práci v odborech. Protesty, které následovaly, ho ale donutily k tomu, aby se odborářům veřejně omluvil.

Paroubek rozzlobil odbory, teď se omlouvá

"Měli by to sami uznat tito lidé, že prostě se hodí možná na něco jiného, třeba na odborářskou práci," řekl v pondělí na adresu nezvolených kandidátů šéf sociální demokracie v České televizi.

To ale pobouřilo odbory, které proti jeho vyjádření ihned protestovaly. Dotklo se jich, že z prohlášení vyznělo, že pro práci v odborech jsou dobří i neschopní lidé.

Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů a sociálnědemokratický senátor Milan Štěch volal Paroubkovi ještě včera v noci a ostře mu jeho výrok vytkl. "Myslím si, že v tomto případě pan Paroubek asi rychleji mluvil než myslel," řekl Štech.

Paroubek se proto odborářům omluvil veřejným dopisem. Uvedl, že chtěl jenom zdůraznit odlišnost odborářské a stranické práce. "Práce v odborech je jiný typ politické práce, nežli například manažerské řízení volební kampaně a pro ČSSD rovněž velmi cenné. Pokud se toto mé nepříliš přesné a šťastné vyjádření kohokoliv dotklo, omlouvám se za to," uvedl Paroubek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků