Hlavní obsah

Paradox na Vinohradské: Při čekání na tramvaj lidé sice nezmoknou, ale možná jim ujede

Při rekonstrukci tramvajové trati v pražské Vinohradské ulici, která skončila před několika týdny, zůstaly u dvou zastávek ve směru do centra původní přístřešky pro cestující. Na tom by nebylo nic divného, nebýt toho, že nové ostrůvky jsou kvůli bezpečnosti od vozovky odděleny zábradlím.

Paradox na Vinohradské: Při čekání na tramvaj lidé sice nezmoknou, ale možná jim ujede

V případě, že se cestující bude chtít v přístřešku schovat před deštěm a následně pouze přeběhnout silnici a naskočit do tramvaje, na ostrůvku narazí na masivní černé zábradlí, které mu patrně nezbude než obejít a využít nedalekého přechodu.

Zjevná nelogičnost vyjde najevo při pohledu na zastávku v opačném směru, kde je vše v pořádku a přístřešek se nachází přímo na ostrůvku.

„Na zastávkách Olšanské hřbitovy a Želivského byly nově umístěny dva přístřešky pro cestující na zastávkové ostrůvky ve směru z centra. Přístřešky na zastávkové ostrůvky v těchto zastávkách ve směru do centra zatím nemohly být umístěny kvůli kolizi s inženýrskými sítěmi, a proto byly dočasně ponechány přístřešky v původním umístění,“ osvětlila situaci mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Původní přístřešky proto zatím zůstávají na svých místech a cestující je mohou v případě nepřízně počasí využít. Musí však počítat s tím, že cesta k tramvaji se jim protáhne.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků