Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Opilý otec zbil desetiletého syna. Rozzuřilo ho, že dítě neumylo nádobí

Rozzuřený muž na Českolipsku zbil podle policie svého desetiletého syna, protože dítě nestihlo umýt nádobí, než se opilý otec vrátil s macechou z restaurace. Policisté agresivního rodiče podezřívají z ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Opilý otec zbil desetiletého syna. Rozzuřilo ho, že dítě neumylo nádobí

K události, o níž policie informovala ve čtvrtek, došlo koncem června. Třiatřicetiletý muž se spolu se svou manželkou - chlapcovou macechou - vrátil domů z restaurace silně opilý a rozzuřilo ho, že jeho desetiletý syn ještě neumyl nádobí.

Otec opakovaně udeřil syna pěstí do zad a hlavy. Když hoch upadl na zem, několikrát do něj ještě kopl. „Otec při výslechu napadení nepopřel, ale bagatelizoval ho. Modřin a podlitin na chlapcově těle si naštěstí všimli učitelé ve škole,“ přiblížila Baláková.

Své metody obhajuje

Otec prý své výchovné metody obhajuje tak, že s chlapcem jsou neustálé problémy a chybí mu respekt k dospělým.

„Policisté již zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření za spáchání přečinů ublížení na zdraví a týrání svěřené osob,” dodala Baláková. Podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Otec má syna svěřeného do péče, chlapcova matka s nimi totiž v současné době nežije.

Dle předsedy Fondu ohrožených dětí Jana Vaňka se veřejnost nemá bát v podobných situacích zasáhnout.

„V některých případech jsme do našich zařízení přijali nezletilé na jejich vlastní žádost. V Klokánku dětem nabízíme přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny,” dodal Vaněk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků