Hlavní obsah

ODS s hlasy pro Klause neobchoduje, vzkázal Nečas

ODS se v pátek ohradila proti spekulacím, že výměnou za znovuzvolení prezidenta Václava Klause uzavřela s lidovci obchod, na základě kterého podpoří odškodnění církví. Poslanci ODS vyzvali všechny zákonodárce k podpoře Klause.

ODS s hlasy pro Klause neobchoduje, vzkázal Nečas

"O žádném takovém obchodu nevím," prohlásil v pátek po dvoudenním výjezdním zasedání poslaneckého klubu ODS v Choceradech na Benešovsku ministr práce a místopředseda strany Petr Nečas.

Uvedl, že ODS zaskočilo vyjádření lidoveckého ministra Cyrila Svobody, které uzavření takového obchodu naznačuje. Nečas namítl, že návrh na majetkové vyrovnání státu a církví, který schválila ve středu vláda, měl jednomyslnou podporu všech členů kabinetu - tedy i ministrů, kteří podporují Klausova protikandidáta Jana Švejnara.

Poslanecký klub ODS v pátek přijal usnesení, v němž vyzval všechny zákonodárce k podpoře Klause. "Znovuzvolení Václava Klause bude pozitivním krokem vedoucím k upevnění silné ekonomické i zahraničněpolitické pozice ČR a přispěje ke stabilizaci společenské atmosféry," uvedli poslanci. Podle jejich zprávy považuje ODS dohodu o narovnání vztahu státu a církve za přijatelný kompromis výhodný pro všechny občany Česka.

Také Klaus v pátek takové spekulace odmítl. „Prosím vás, opusťme takovéto debaty, nejsou namístě. Takové spekulace mne nebaví a netěší. Zásadně se do nich nezapojuji,“ řekl Klaus.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků