Hlavní obsah
Autobus pražské MHD Foto: Profimedia.cz

Od září se změní pražská MHD, některé spoje zaniknou

Od konce srpna dojde k několika důležitým změnám v pražské hromadné dopravě. Jedna tramvajová a několik autobusových linek přestanou jezdit. Nahradí je ale posílení či prodloužení jiných spojů. Uvádí to pražský Dopravní podnik (DP) na svých internetových stránkách.

Autobus pražské MHD Foto: Profimedia.cz
Od září se změní pražská MHD, některé spoje zaniknou

Od září přestane jezdit tramvaj číslo 23, která spojovala Břevnov s Hradčany, Národní Třídou a Vršovicemi. Nahradí ji posílení linky číslo 22, která bude jezdit v polovičních intervalech. Trasa tramvaje 24 bude ve směru od Otakarovy zkrácena a ukončena v obratišti Kubánské náměstí, linka 36 ve směru od Divoké Šárky skončí v obratišti Vypich.

"Reagujeme jak na požadavky cestujících, tak městských částí," řekl Novinkám Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která koordinuje pražskou dopravu a rozhodla o změnách. "Potřebujeme také posílit koncové úseky z důvodu zavedení parkovacích zón, lidé těď jezdí více z okrajů města," doplnil.

Posílení nočních spojů

Bude také zrušeno několik autobusových linek. Linka 210 z nádraží Holešovice do Miškovic zanikne, bude nahrazena posílením linky 186 a změnou trasy linek 134 a 151. Autobusy číslo 233 z Letňan do Sídliště přestanou jezdit, DP je nahradí prodloužením linky 195. Autobusy 280 nahradí linka 302 z Letňan do Přezletic a místo spojů 386 z Černého Mostu do Přezletic budou jezdit linky 302 a 554.

Linka 207 jedoucí z Florence do Ohrady bude taktéž zrušena a nahrazena posílením linky 133 a linkou 175. Začne naopak jezdit nová linka 175 v trase z Florence do Skalky. Další změny budou znamenat zkrácení nebo prodloužení spojů, vzniknou také nové zastávky, vybrané linky budou jezdit častěji.

Změna se týká rovněž nočních spojů, které budou posíleny. Některé, jako například 501 nebo 502, budou prodlouženy, u jiných (509, 513, 603) dojde k úpravám tras, další (510, 512) budou jezdit v kratších intervalech.

Všechny změny najdete na stránkách DP www.dpp.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků