Hlavní obsah
Zastupitelé Chomutova zvolili 14. prosince novým primátorem Marka Hrabáče z hnutí ANO (na snímku). Foto: Libor Zavoral, ČTK

Novým primátorem Chomutova se stal Marek Hrabáč z ANO

Novým primátorem Chomutova se stal Marek Hrabáč z hnutí ANO. Dosavadní náměstek primátora ve funkci nahradil Daniela Černého z hnutí PRO Chomutov, kterého společně se všemi jeho kolegy z hnutí v pondělí zastupitelé odvolali.

Zastupitelé Chomutova zvolili 14. prosince novým primátorem Marka Hrabáče z hnutí ANO (na snímku). Foto: Libor Zavoral, ČTK
Novým primátorem Chomutova se stal Marek Hrabáč z ANO

V pětatřicetičlenném zastupitelstvu se nyní všechny strany spojily proti PRO Chomutov, které zůstalo v opozici. Po pondělním "puči" na chomutovské radnici zůstali v radě členové KSČM a hnutí ANO. Dovoleni byli zástupci doposud opozičních ČSSD a Nového Severu. [celá zpráva]

Jako důvod krachu dosavadní vlády v Chomutově komunisté uvedli špatnou spolupráci. Hnutí PRO Chomutov v tom vidí politické tlaky, mimo jiné kvůli podpoře místního hokejového klubu Piráti Chomutov.

Pro Hrabáče hlasovalo 21 zastupitelů, proti byli tři a zdrželi se dva. Po hlasování novinářům řekl, že by chtěl dokončit některé započaté věci. „Dokončit kauzu Kamencové jezero, samozřejmě integraci dopravního systému, stabilizaci městské policie,” uvedl. „Já jsem vlastně rád, že to tak dopadlo, protože ta spolupráce (s PRO Chomutov) byla velmi komplikovaná,” řekl Hrabáč.

Náměstek opustí hokejový klub

Uvolněným náměstkem primátora se stal David Dinda z hnutí Nový Sever. Dinda je výkonným ředitelem hokejového klubu Piráti Chomutov. „Cítím se být ve střetu zájmu, proto v následujících dnech ukončím činnost v hokejovém klubu,” řekl novinářům. Druhým neuvolněným náměstkem se stal Jan Mareš z ČSSD, ten stál v čele radnice letech 2010 až 2015, kdy vládla v Chomutově sociální demokracie spolu s ODS.

Podle PRO Chomutov přišlo odvolání ve chvíli, kdy se členové hnutí vymezili proti dotaci hokejovému klubu Piráti Chomutov. PRO Chomutov navíc chtělo ukončit některé smlouvy. „Ukončili jsme nevýhodný podnájem Kamencového jezera, odmítali jsme poskytnout desítky milionů korun nad rámec běžné každoroční podpory hokejovému klubu a chystali jsme nové výběrové řízení na správu bytového fondu, kterou doteď prováděla firma zastupitele za Nový sever,” uvedl ve středu v prohlášení Černý.

Podpora hokeji byla původně na programu i ve středu. Bod obsahoval majetkový vstup do obchodní společnosti Piráti Chomutov. Na začátku jednání tento bod hnutí Nový Sever stáhlo.

Volby v roce 2014 vyhrálo hnutí PRO Chomutov, stejně dopadly opakované volby na začátku roku 2015.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků