Hlavní obsah

Novým ministrem školství by mohl být exrektor Sáha

Podle informací Práva se již přestalo uvažovat o tipech na ministra školství, o kterých mluvil s Danou Kuchtovou šéf zelených Martin Bursík. Vážně se uvažuje naopak o bývalém rektorovi Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, jímž je Petr Sáha, rovněž bývalý předseda České konference rektorů.

Novým ministrem školství by mohl být exrektor Sáha

Sáha je nyní prezidentem mezinárodní společnosti sdružující vědce z celého světa, kteří se zabývají studiem polymerů se sídlem v New Yorku.

"Z diskuse s některými rektory by se nám jako kandidát líbil Petr Sáha," nechal se slyšet Václav Havlíček, rektor ČVUT a místopředseda České konference rektorů. Právě i tlak rektorů přispěl k rezignaci Kuchtové. Proto chtějí do čela resortu někoho ze svých řad.

Spekuluje se i o dalších možných nástupcích, například o rektorce ústecké univerzity Ivě Ritschelové. 

Kuchtová si přeje Lužného

Dana Kuchtová oficiálně rezignovala ve středu. Resort školství vedla devět měsíců, z vlády odešla kvůli sporům o správu operačních programů evropských fondů.

Přáním Kuchtové je, aby se jejím nástupcem stal dosavadní náměstek Dušan Lužný. Ten Právu sdělil, že by si přál, aby Kuchtová zůstala na ministerstvu v roli poradkyně. Jestli se tak stane, se uvidí na nedělním jednání republikové rady SZ, která se má touto záležitostí zabývat.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků