Hlavní obsah

Nová stanice metra Střížkov vyhrála mezinárodní ocenění

Stanice pražského metra Střížkov dostala mezinárodní cenu za vzhled. Mezinárodní porota ocenila nejen tvar stanice připomínající velrybu, ale také vhodnou kombinaci skla a oceli, řekl v pátek Marek Janda, tajemník České asociace ocelových konstrukcí.

Nová stanice metra Střížkov vyhrála mezinárodní ocenění

Stanice metra, kterou navrhl architekt Patrik Kotas, se tak dostala do společnosti takových staveb jako je například koncertní hala v Kodani, Evropský soudní dvůr v Lucemburku nebo centrální kurt ve Wimbledonu.

Stanice metra Střížkov

Foto: Jana Špunková, Právo

 

Hosté v restauračním zařízení na stanici Střížkov se budou dívat na projíždějící metro. Zatím je tam ale pusto a prázdno.

Foto: Jana Šprunková, Právo

Cenu udílí Evropská asociace ocelových konstrukcí, která každé dva roky oceňuje významné stavby z oblasti ocelových konstrukcí, letos ji dostalo celkem 19 staveb. Hlavním posláním soutěže je podle Jandy zviditelnění a celková propagace staveb z oceli. "Oceněné projekty jsou posuzovány dle jejich přínosu pro obor ocelových konstrukcí, tedy nezávisle na jejich velikosti, původu, množství použité oceli či jiných podobných kritériích," dodal.

Cestující ve stanici metra Střížkov

Foto: Petr Blahuš, Právo

V předchozích ročnících soutěže bylo již oceněno několik českých staveb, například O2 Arena, dříve Sazka Arena v Praze, Mariánský most v Ústí nad Labem, lávka pro pěší přes dálnici D8 s názvem Kočičí oči nebo budova Jihomoravské plynárenské v Brně.

Stanice metra Střížkov

Foto: Jana Špunková, Právo

Stanice Střížkov byla společně se zastávkami Prosek a Letňany otevřena loni v květnu, všechny navrhl architekt Patrik Kotas.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků