Hlavní obsah

Nespokojení otcové dál blokují Nečasovo ministerstvo

Před budovou ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) už druhý den protestují aktivisté sdružení K213 a jsou připraveni nevpustit dovnitř ministra Petra Nečase (ODS). Stejně jako v pondělí před sídlem úřadu stojí zhruba deset lidí už od sedmi hodin ráno.

Nespokojení otcové dál blokují Nečasovo ministerstvo

Aktivisté ze sdružení mužů, kteří považují alimenty za "otevřený nástroj feministické justice k terorizování otců", před týdnem blokovali vstup do brněnského Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí, kam nechtěli vpustit jeho novou ředitelku Lenku Pavlovou.

Muži tím vyjadřovali nesouhlas se jmenováním ředitelky, neměli s ní prý dobré zkušenosti z její předchozí advokátní praxe a zpochybnili také výběrové řízení, na jehož základě byla jmenována. Ve svých vyjádřeních ji nazvali například "feministickou krávou".

MPSV se podle Sezemského nebrání tomu přizvat aktivisty k jednání. Musí ale neprodleně ukončit blokádu ministerstva, případně Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí v Brně.

Dále se muži mají veřejně omluvit za vulgární urážky, které publikují na svých webových stránkách, stáhnout výzvu k neplacení výživného a upustit od militantní rétoriky.

Poté, co Nečas minulý týden výtky aktivistů nepřijal a odmítl s nimi kvůli způsobu jejich protestu debatovat, přesunuli muži pozornost z brněnského úřadu přímo na ministerstvo.

Rozzlobení otcové

K213 má asi 480 členů. Sdružuje především otce, kteří se z různých důvodů nemohou stýkat se svými dětmi, a proto odmítají platit alimenty. Svou organizaci pojmenovali podle paragrafu trestního zákona, podle něhož je nehrazení výživného trestné.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků