Hlavní obsah
Podnikatel Roman Janoušek Foto: Milan Malíček, Právo

Na posudek o Janouškově zdravotním stavu dostane nemocnice více času

Pražský městský soud vyhověl Fakultní nemocnici v Olomouci, která požádala o prodloužení lhůty na vypracování posudku zdravotního stavu lobbisty Romana Janouška. Namísto konce února má zdravotnické zařízení čas do konce dubna, uvedla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.

Podnikatel Roman Janoušek Foto: Milan Malíček, Právo
Na posudek o Janouškově zdravotním stavu dostane nemocnice více času

Janoušek žádá o odpuštění zbytku trestu odnětí svobody. Poukazuje právě na špatný zdravotní stav, kvůli kterému mu justice výkon trestu v minulosti přerušila.

„Předseda senátu na žádost příslušného znaleckého ústavu prodloužil lhůtu k dodání vypracovaného posudku k zdravotnímu stavu odsouzeného do 20. 4.,” uvedla Puci bez dalších podrobností.

Lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec dostal 4,5 roku za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, poté byl dočasně propuštěn na svobodu. Brněnský krajský soud loni v listopadu zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu. Zároveň ale uvedl, že zdravotní prognóza nepředpokládá zlepšení a Janoušek by měl situaci řešit žádostí o upuštění od zbytku trestu.

Janoušek se v určeném termínu do věznice nevrátil. Jeho advokát podal v Praze žádost o odpuštění zbylého trestu, pražský soud ale celý spis následně zaslal do Brna. Brno trvalo na tom, že o žádosti by měl rozhodnout ten soud, který Janouškův případ řešil jako první, tedy Městský soud v Praze. Nejvyšší soud mu dal za pravdu. Žádost tak bude projednávat soudce Tomáš Kubovec.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků