Hlavní obsah
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo

Na odměnách pro úředníky rozdala vláda 155 miliónů korun

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozdělila na odměnách pro úředníky celkem 155 miliónů korun za první pololetí letošního roku. Uvedl to v pátek Český rozhlas - Radiožurnál.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo
Na odměnách pro úředníky rozdala vláda 155 miliónů korun

Nejvíc peněz rozdal úřad vlády, a to 26 miliónů, nejvyšší odměnou pro jednotlivce bylo 130 000 korun pro jednoho z náměstků na ministerstvu financí. Obě předchozí vlády však rozdělily podle rozhlasu loni za půlrok práce výrazně více peněz, kabinet Petra Nečase dokonce o více než polovinu vyšší částku než Sobotkův.

Průměrná prémie na jednoho člověka udělená současnou vládou činila podle Radiožurnálu 15 746 korun. Nejvyšší průměrné odměny si vysloužili pracovníci úřadu vlády, kde na jednoho člověka připadlo 51 793 korun, a úředníci na ministerstvu zemědělství s průměrem 20 570 na jednoho.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Nečasova vláda dala loni úředníkům na odměnách za první pololetí krátce před svým pádem zhruba 244 miliónů korun. Předseda úřednického kabinetu Rusnok, který Nečase loni v červenci vystřídal, vysoké prémie kritizoval. Přesto pak ale Rusnokův kabinet v prosinci rozdal téměř 180 miliónů, přestože nezískal důvěru a vládl v demisi, uvedl Radiožurnál. Tehdejší ministr financí Jan Fischer dokonce jednomu z náměstků dal odměnu ve výši 310 000 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků