Hlavní obsah
Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Na letní pneumatiky ještě nepřezouvejte, vyzývá ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy vyzvalo řidiče, aby zatím nepřezouvali zimní pneumatiky. Ačkoliv se závěrem března končí zákonná povinnost používat s ohledem na stav počasí zimní obutí, resort nabádá řidiče, aby se neukvapovali. Klimatické podmínky v následujících dnech totiž budou podle meteorologů připomínat spíše zimní období nežli počátek jara.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Na letní pneumatiky ještě nepřezouvejte, vyzývá ministerstvo dopravy

"Řidiči by měli výměnu zimních pneumatik za letní zvážit i v souvislosti s aktuálním počasím,“ upozornil Jaroslav Deml, náměstek ministra dopravy.

"Zatímco loni bylo v tuto dobu i kolem 20 stupňů Celsia, dle aktuální předpovědi mohou teploty na přelomu března a dubna stále klesat pod nulu. Čekat se dají sněhové přeháňky a může se tvořit ledovka," konstatovalo ministerstvo a připomnělo, že při teplotách pod sedm stupňů Celsia mají zimní pneumatiky výrazně lepší jízdní vlastnosti než jejich letní protějšky.

Povinnost používat zimní obutí platí podle zákona v období od 1. listopadu do 31. března vždy, "pokud se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo lze tyto jevy vzhledem ke klimatickým podmínkám očekávat".

Meteorologové očekávají, že nízké teploty s občasným sněžením mohou pokračovat i v příštím týdnu. [celá zpráva]

Anketa
Chystáte se v nejbližších dnech přezout vůz na letní pneumatiky?
Ano
18.2 %
Ne
81.8 %
Celkem hlasovalo 9209 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků