Hlavní obsah
Hradní kancléř Vratislav Mynář Foto: Pavel Karban, Právo

Mynářova prohlídka Hradu pro věrné z Osvětiman byla podle GIBS v pořádku

Prohlídka reprezentačních prostor Hradu, kterou loni 17. listopadu zorganizovala Strana práv občanů (SPO) spolu s kancléřem Vratislavem Mynářem pro lidi z Osvětiman, byla podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v pořádku. Uvedl to ve středu server Lidovky.cz. Návštěvníci přitom prošli do jinak nepřístupných prostor sídla hlavy státu bez jakékoliv bezpečnostní kontroly i prokázání totožnosti.

Hradní kancléř Vratislav Mynář Foto: Pavel Karban, Právo
Mynářova prohlídka Hradu pro věrné z Osvětiman byla podle GIBS v pořádku

"Šetření ve věci bylo ukončeno, nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ani jiného protiprávního jednání," řekla serveru mluvčí inspekce Radka Sandorová. "Akce proběhla v souladu s interními předpisy," dodala.

Hrad už dříve uvedl, že policie neporušila žádné bezpečnostní opatření a postupovala profesionálně. Prezident Miloš Zeman poznamenal, že návštěva z Osvětiman byla stejná jako zhruba 150 podobných prohlídek v minulosti. Mynářovi vytkl jen to, že průvodce nechal některé lidi "na jednu minutu si sednout na nějakou vzácnou sedačku".

Související téma:

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář

Foto: Jan Handrejch, Právo

Z Mynářových domovských Osvětiman a ze Zlína přijely do Prahy dva autobusy s příznivci prezidenta Zemana, kterému vyjádřili podporu na demonstraci na Albertově. Poté se vydali na prohlídku běžně nepřístupných prostor Pražského hradu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků