Hlavní obsah
Miloš Vystrčil Foto: Pavel Karban, Právo

Miloš Vystrčil

Někdejší hejtman Vysočiny začínal jako gymnaziální učitel. Později přednášel na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě a od roku 2010 zasedá v Senátu, kde hájí barvy ODS. V minulosti působil také jako starosta pětitisícové Telče.

Miloš Vystrčil Foto: Pavel Karban, Právo
Miloš Vystrčil

Miloš Vystrčil se narodil 10. srpna 1960 v Dačicích, ale celý život žije v Telči, kde vystudoval gymnázium. Následně absolvoval obor matematika-fyzika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Na telčském Gymnáziu Otokara Březiny, kde studoval, působil od roku 1985 jako učitel a v letech 1992-1998 zastával pozici zástupce ředitele. Poté byl zvolen starostou města, jímž zůstal tři roky. Následně vykonával funkci zástupce hejtmana Vysočiny a v roce 2004 sám stanul v čele kraje, kde byl čtyři roky. V roce 2009 začal učit na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

V roce 2010 byl Vystrčil zvolen do horní komory Parlamentu. Svůj mandát obhájil v roce 2016. Řadí se mezi občanské demokraty, ke kterým vstoupil počátkem 90. let. ODS hájí také v telčském zastupitelstvu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků