Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Vladislav Prouza, Právo

Meteorologové varují před sněhem. V Krkonoších a Jizerkách napadne až 30 centimetrů

Až třicet centimetrů sněhu by mohlo od nedělního večera do úterý napadnout hlavně v Krkonoších a Jizerských horách. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu pro oblasti v nadmořské výšce nad 700 metrů v Královéhradeckém a Libereckém kraji.

Ilustrační foto Foto: Vladislav Prouza, Právo
Meteorologové varují před sněhem. V Krkonoších a Jizerkách napadne až 30 centimetrů

Kvůli studenému a vlhkému vzduchu od severu očekávají meteorologové na většině území trvalejší srážky, které budou od západu ve vyšších polohách přecházet ve sněhové.

„Hranice sněžení se v Čechách bude v neděli zpočátku pohybovat kolem 1000 m, postupně k večeru kolem 700 m, v noci na pondělí postupně kolem 500 m," uvedl ČHMÚ.

Hladiny řek se zvýší

V Krkonoších a Jizerkách, kde by mělo sněžit nejintenzivněji, by mělo sněžení pokračovat i v úterý. To už by ale nemělo být tak vydatné. Meteorologové upozornili, že těžký vlhký sníh může poškodit stromy. Navíc bude v důsledku srážek docházet ke zvyšování hladin vodních toků.

Řidiči by měli být na silnicích opatrnější a sledovat dopravní zpravodajství, na horách je třeba respektovat pokyny Horské služby, dodal ČHMÚ.

Anketa
Plánujete ještě letos jet na hory lyžovat?
Ano
11.4 %
Ne
88.6 %
Celkem hlasovalo 3009 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků