Hlavní obsah
Ing. Markéta Adamová Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz

Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová je místopředsedkyní a poslankyní TOP 09. Mladá politička se od roku 2010 angažovala v pražské komunální politice. V roce 2013 se dostala do Poslanecké sněmovny.

Ing. Markéta Adamová Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz
Markéta Pekarová Adamová

Adamová se narodila 2. října 1984 v Litomyšli, ale po absolvování gymnázia se v roce 2005 odstěhovala do hlavního města. Tam vystudovala andragogiku na Karlově univerzitě a později ekonomii a management v průmyslu na ČVUT, odkud má titul Ing.

Do roku 2010 pracovala v personální a vzdělávací agentuře, kde se věnovala přípravě firemních vzdělávacích kurzů. Toho roku byla také zvolena do zastupitelstva Prahy 8 za TOP 09, do které vstoupila o rok dřív. Obsadila pozici uvolněné radní pro sociální oblast.

Od roku 2013 poslankyní

V červnu 2012 byla Adamová zvolena předsedkyní regionální organizace TOP 09 v Praze 8. Tuto funkci obhájila i v dubnu 2013, o několik měsíců později byla zvolena také do pražského předsednictva strany.

Na podzim téhož roku Adamová kandidovala v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny a uspěla. Na listopadovém sněmu TOP 09 v roce 2015 byla zvolena místopředsedkyní strany, o dva roky později pak první místopředsedkyní.

Kromě politiky se mladá poslankyně zúčastnila několika dobrovolnických stáží v zahraničí. Působila například v Arménii, Srbsku nebo Maroku.

Na jaře 2016 se vdala za IT specialistu ze Slovenska Tomáše Pekara, jehož příjmení užívá vedle svého rodného.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků