Hlavní obsah
Miroslav Macek Foto: Petr Hloušek, Právo

Macek se omluvil Rathovi za pohlavek

Bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek se v úterý omluvil za facku, který mu dal v květnu 2006 na sjezdu stomatologů Davidu Rathovi. Omluvu napsal v dopise, který zaslal agentuře ČTK.

Miroslav Macek Foto: Petr Hloušek, Právo
Macek se omluvil Rathovi za pohlavek

Potyčka začala pohlavkem, který Macek uštědřil Rathovi se slovy, že si musí vyřídit něco soukromého. Poté vysvětil, že útok byl trestem za to, že Rath napsal, že se Macek oženil pro peníze.

Rath se proti pohlavku zezadu ohradil, oba muži se začali pošťuchovat a Macek Ratha udeřil do tváře.

Text omluvy Miroslava Macka hejtmanu Davidu Rathovi

Omlouvám se MUDr. Davidu Rathovi za to, že jsem ho dne 20.5.2006 na sjezdu delegátů České stomatologické komory zezadu fyzicky napadl a udeřil. Dále se MUDr. Davidu Rathovi omlouvám za to, že jsem se ho dne 20.5.2006 na sjezdu delegátů České stomatologické komory poté, co mi vytknul můj útok zezadu, znovu pokusil fyzicky napadnout úderem pěstí do obličeje a tím jsem způsobil veřejně sledovanou vzájemnou fyzickou potyčku.

Lituji, že jsem tímto svým jednáním zasáhl do práva na ochranu cti, důstojnosti a vážnosti MUDr. Davida Ratha.

MUDr. Miroslav Macek

Což tímto dopisem činím.

S přáním hezkých jarních dnů

Miroslav Macek

Pražský vrchní soud Mackovi uložil, že se musí omluvit a zaplatit odškodnění 100 000 korun. Rath původně žádal miliónovou částku. Soud konstatoval, že Rathovi vznikla újma, protože incident vešel do obecného povědomí, potyčka kolovala po internetu a věnovala se jí i zahraniční média včetně BBC.

Pohlavek Miroslava Mack.Zdroj: TV Prima

Na pokutu Rathovi se začali skládat i lidé, Macek přispěl sto tisíci korunami, protože prý nechtěl, aby za něj platil pokutu někdo jiný. Celkem se vybralo 166 000 korun, zbylá částka šla dětskému domovu. [celá zpráva]

Macka bude stát pohlavek Rathovi sto tisíc korun. Zdroj: Stream.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků