Hlavní obsah
Popadané větve u krajnice na silnici mezi obcemi Pohoří a Bohuslavice na Náchodsku. Foto: David Taneček, ČTK

Kvůli větru jsou stále bez proudu stovky domácností

Kvůli následkům silného větru, který zasáhl republiku v pondělí a úterý, bylo ve středu ráno bez proudu ještě zhruba 400 domácností. Uvedla to mluvčí společnosti ČEZ Šárka Lapáčková Beránková. Problémy přetrvávají hlavně na východě Čech, severu Moravy a ve Zlínském kraji.

Popadané větve u krajnice na silnici mezi obcemi Pohoří a Bohuslavice na Náchodsku. Foto: David Taneček, ČTK
Kvůli větru jsou stále bez proudu stovky domácností

„Předpokládáme, že během dnešního dne poruchy na vedeních vysokého napětí odstraníme během dopoledne. Na nízkém napětí se mohou ještě objevovat, hlavně po příjezdu chalupářů na víkendová sídla," uvedla ve středu ráno mluvčí.

V Pardubickém kraji jsou tři poruchy na vysokém napětí, a to v oblasti Boru u Skutče na Chrudimsku, u Řetové na Orlickoústecku a u Vysokého Mýta. V Královéhradeckém kraji je závada v oblasti Rychnova nad Kněžnou. Moravskoslezském kraji jsou poruchy vysokého napětí dvě, ve Zlínském jedna.

Vítr zasáhl v pondělí a úterý téměř celé území České republiky. Lámal hlavně stromy a větve, na několika místech poškodil střechy. V úterý ráno bylo bez proudu až 60 000 domácností. [celá zpráva]

Klienti už pojišťovnám nahlásili stovky případů a škoda přesahuje deset miliónů korun, pravděpodobně ale ještě poroste.

Nejsilnější nárazy větru meteorologové naměřili na Sněžce, kde vítr foukal rychlostí 178 kilometrů v hodině, a měl tak sílu orkánu. Mimo horské polohy naměřila nejsilnější náraz větru stanice Holešov, a to 107 kilometrů v hodině.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků