Hlavní obsah

Krejčíř zůstává ve vazbě, další rozhodnutí padne ve čtvrtek

Soud v jihoafrickém Johannesburgu nařídil ponechat českého podnikatele Radovana Krejčíře ve vazbě. O jeho dalším osudu se rozhodne ve čtvrtek. Uvedl to zpravodaj televize Nova Jiří Hynek.

Krejčíř zůstává ve vazbě, další rozhodnutí padne ve čtvrtek

Další rozhodnutí v jeho kauze by mělo padnout ve čtvrtek ve 14 hodin.

Krejčíř se ve středu dopoledne sám přihlásil jihoafrické policii v Kempton Parku u Johannesburgu. Novinkám to potvrdila policejní mluvčí v JAR Tummi Goldingová. Podle některých informací ho ale policie sama zatkla v kanceláři jeho právníků.

"Přišel na stanici v Kempton Parku a za pár minut bude zatčen," řekla Novinkám Goldingová kolem 11:00. Podnikatel se na policii dostavil i se svým advokátem. Podle zpravodaje České televize byl ale Krejčíř zadržen v kanceláři svého právního zástupce, která s policejním sídlem sousedí.

Krejčíř byl z vazby po kličce svých advokátů propuštěn před týdnem. [celá zpráva] Advokáti přesvědčili soud, že ČR včas nedodala podklady a 40denní lhůta k tomu už uplynula. Počítali do ní i víkendy, což není obvyklé. Soud jim ale vyhověl.

V pondělí pak na Krejčíře znovu vydal zatykač na základě toho, že porušil imigrační zákony země, když přicestoval na falešný pas.

Krejčíř byl v JAR zatčen po svém příletu ze Seychelských ostrovů 21. dubna. [celá zpráva] Česká strana zahájila jednání o jeho vydání do ČR, odkud Krejčíř uprchl kvůli trestním stíháním v červnu 2005. [celá zpráva] Žádost o vydání Radovana Krejčíře do ČR předalo oficiálně české ministerstvo spravedlnosti v pondělí. [celá zpráva]

Jaké trestné činy měl Krejčíř spáchat

:: příprava vraždy
:: podvod
:: zločinné spolčení
:: daňový únik
:: nedovolené ozbrojování
:: úvěrový podvod
:: omezování osobní svobody
:: vydírání

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků