Hlavní obsah
Prezident Václav Klaus s Milanem Knížákem v pražské restauraci U Vejvodů. Foto: Petr Hloušek, Právo

Klaus zašel s Knížákem na pivo

Prezident Václav Klaus se ve čtvrtek odpoledne setkal s ředitelem Národní galerie Milanem Knížákem. Sešli se u piva v pražské restauraci U Vejvodů.

Prezident Václav Klaus s Milanem Knížákem v pražské restauraci U Vejvodů. Foto: Petr Hloušek, Právo
Klaus zašel s Knížákem na pivo

Knížák tento týden oznámil, že příští rok skončí v čele Národní galerie (NG), kterou vede již více než deset let. [celá zpráva]

Podle Klause šlo o setkání, které společně s Knížákem plánovali už před Vánocemi. Dostaveníčko v hospodě U Vejvodů na pražském Starém Městě si dali prý proto, aby si utříbili názory.

"Pokud to někdo bere jako aktualitu vyvolanou posledními událostmi, tak není,“ podotkl prezident. "Na druhé straně vznikly-li tyto události, nemám důvod, abych se při tomto setkání skrýval. Myslím si, že je směšné, co se odehrává kolem pana Knížáka. S agresivitou, která se vynořuje proti jeho osobě, nemohu zásadně souhlasit,“ uvedl Klaus.

Chodníky jsou kluzké, shodl se Knížák s Klausem

Knížák sice oznámil, že odejde z čela NG, svou další kariéru však v politice nevidí. "Mám ambice se plést do politiky, ale jako občan,“ podotkl Knížák. Ředitel NG daroval prezidentovi knihu o NG s názvem 909, která podle Klause dokládá výsledky instituce v posledních letech.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Prezident s ředitelem Národní galerie neprobírali jen politiku, ale i počasí. "Povídali jsme si také o tom, že jsem včera upadl a prezident dneska skoro taky,“ prozradil Knížák.

Knížák čelí dlouhodobě velmi ostré kritice části umělců, kterým se nelíbí směřování NG pod jeho vedením.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků