Hlavní obsah

Kardinál Vlk varuje před islamizací Evropy, nemá žádné duchovní zbraně

Pražský kardinál Miroslav Vlk, který zanedlouho odejde na odpočinek, v bilančním rozhovoru upozornil na hrozbu islamizace Evropy. Starý kontinent podle něj zapřel své křesťanské kořeny a hrozí, že bude "dobyt" Muslimy, kteří mají perspektivu vyplnit uprázdněný prostor svými "duchovními zbraněmi".

Kardinál Vlk varuje před islamizací Evropy, nemá žádné duchovní zbraně

Podle kardinála nahrává budoucí možné islamizaci odchýlení se od "pevných duchovních základů" i "jednostranná absolutizace lidských práv" ze strany evropské civilizace. Takovéto základy postrádá podle Vlka i Evropská unie a bez nich je prý její jednota zcela iluzorní.

"Je nutno počítat s tím, že pokud se nezmění vztah Evropy k vlastním kořenům, že se Evropa bude islamizovat," uvedl Vlk v rozhovoru, který je umístěn na jeho webu.

 

Pokud se křesťané „neprobudí“, může docházet k islamizaci života, před kterou křesťanství nebude mít sílu vtiskovat životu lidí a natož společnosti svůj charakter
kardinál Miroslav Vlk

Evropa může být podle jeho slov "ohrožena" v případě, že opět nepozvedne své tradiční duchovní zbraně, které zdejší civilizaci konstituovaly.

"Válečnými zbraněmi islám Evropu na konci středověku a začátkem novověku nedobyl. Tehdy je křesťané přemohli. Dnes, kdy se bojuje zbraněmi "duchovními“, které Evropa nemá, a muslimové jsou jimi dokonale vyzbrojeni, je pád Evropy hrozící," naznačil kardinál s tím, že populační matematika je v řadě zemí neúprosná.

"Pokud se křesťané „neprobudí“, může docházet k islamizaci života, před kterou křesťanství nebude mít sílu vtiskovat životu lidí a natož společnosti svůj charakter," uzavřel kardinál s tím, že individualismus a  duchovní prázdnota stávajícího životního stylu se Evropanům může vymstít.

Anketa
Bojíte se možné islamizace Evropy?
Ano
33.3 %
Ne
33.3 %
Nevím, je mi to lhostejné
33.4 %
Celkem hlasovalo 77497 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků