Hlavní obsah
Ministr zemědělství Marian Jurečka Foto: Jan Handrejch, Právo

Jurečka nechce štěpit lidovce, boj o post šéfa strany vzdal

Ministr zemědělství a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka se rozhodl neusilovat na květnovém sjezdu lidovců o post šéfa strany. Jediným kandidátem tak zřejmě zůstane současný předseda Pavel Bělobrádek. Jurečka uvedl, že jejich tandem dobře funguje.

Ministr zemědělství Marian Jurečka Foto: Jan Handrejch, Právo
Jurečka nechce štěpit lidovce, boj o post šéfa strany vzdal

„V posledním roce jsem byl vyzýván některými členy strany, abych kandidoval na předsedu KDU-ČSL. Poctivě jsem tuto variantu zvažoval, všechna její pro a proti. Zvažoval jsem případné dopady na rodinu, na moji práci ministra zemědělství a na fungování KDU-ČSL. Nakonec jsem se rozhodl, že na předsedu KDU-ČSL kandidovat nebudu. Chci, aby tuto informaci měli členové strany s předstihem a nedostala se k nim až na květnovém sjezdu KDU-ČSL,“ napsal Jurečka v prohlášení zaslaném v úterý ráno médiím.

Jedním z důvodů jeho rozhodnutí je fakt, že nechce štěpit stranu. „K mému rozhodnutí přispěl především fakt, že jako první místopředseda spolupracuji s Pavlem Bělobrádkem již od roku 2011 a náš tandem funguje. KDU-ČSL má v současnosti oproti ostatním politickým stranám velkou výhodu a tou je jednotné vedení. To je hodnota, která je velice cenná. Všichni si ještě velmi dobře pamatujeme dobu soubojů křídel ve straně, které nás nesmírně vyčerpávaly,“ sdělil.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Prohlásil také, že nemá v současnosti žádné výhrady ke směřování strany na to, aby je z pozice nového předsedy měnil. „Jsem hluboce přesvědčen o tom, že stoprocentní nasazení, kompetentní vedení resortů, jednotné vystupování a věrohodná politika KDU-ČSL, která není odtržena od reality, přinese úspěch nejen naší straně, ale i české společnosti. To je cíl, na kterém chci pracovat,“ napsal.

Lidovecký volební sjezd se má konat v druhé polovině května ve Zlíně. Jediným kandidátem na předsedu bude pravděpodobně Pavel Bělobrádek. Ten dříve oznámil, že bude tuto funkci obhajovat naposledy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků