Hlavní obsah
Policejní prezident Oldřich Martinů Foto: Jan Handrejch, Právo

John poslal inspekci na policejního prezidenta kvůli vynášení informací

Ministr vnitra Radek John (VV) v souvislosti s aktuální kauzou Drobil zadal Inspekci policie, aby prověřila, jestli policejní prezident Oldřich Martinů neoprávněně nevynesl citlivé informace z vyšetřovacího spisu.

Policejní prezident Oldřich Martinů Foto: Jan Handrejch, Právo
John poslal inspekci na policejního prezidenta kvůli vynášení informací

Šéf policie se v pátek sešel s premiérem Petrem Nečasem (ODS) a John mu v této souvislosti má za zlé, že ho jednak o schůzce neinformoval, a hlavně, že na ní Nečase těsně před jednáním koaličních špiček seznámil s obsahem teprve den starého výslechu oznamovatele celé korupční aféry a odvolaného šéfa Státního fondu životního prostředí Libora Michálka.

Chování Martinů označil John odpoledne za šokující. „Pan ministr se kvůli nestandardnímu postupu policejního prezidenta obrátil na inspekci, aby jeho postup náležitě prověřila,“ potvrdil Právu Johnův mluvčí Pavel Novák.

Zároveň upřesnil, že informace vynesené prezidentem ze živého spisu pak Nečas sdělil všem účastníkům následného jednání koaličních špiček. Na inspekci by tak měli v brzké době kromě Martinů, Johna a Nečase vypovídat také Miroslav Kalousek, Karel Schwarzenberg a Jan Gazdík z TOPO 09, Petr Tluchoř a Alexandr Vondra z ODS a za Věci veřejné Vít Bárta a Kristýna Kočí.
 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků