Hlavní obsah
Zastupitel a radní hlavního města Prahy Jan Wolf Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Jan Wolf

Jan Wolf je český podnikatel a politik a pražský zastupitel za KDU-ČSL. V letech 2014-2018 byl radním pro kulturu.

Zastupitel a radní hlavního města Prahy Jan Wolf Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Jan Wolf

Narodil se 2. června 1972 v Praze. Vzdělával se na střední průmyslové škole Na Třebešíně, na níž vystudoval obor strojní technolog. Mezi lety 2001 až 2009 působil ve statutárních orgánech zdravotnické společnosti MEDICO Praha, s.r.o. Od roku 2008 je jednatelem a společníkem ve firmách W&L Studio a NPW a od roku 2009 zastává stejné pozice ve společnosti Espresseria.

O dva roky později se stal polovičním vlastníkem reklamní společnosti Absolute Company, která se mimo jiné podílela na instalaci 160 metrů dlouhého perimetru LED obrazovek ve vršovické Eden Areně.

V řadách KDU-ČSL

Je členem Křesťanské a demokratické unie - Československé strany lidové (KDU-ČSL), v jejímž rámci působil jako předseda Krajského výboru v Praze a Okresního výboru na Praze 1.

Během kampaně před parlamentními volbami v roce 2013 daroval straně finanční dar ve výši 100 tisíc korun. Byl na třetím místě kandidátky, ve Sněmovně ale nezasedl, dostal málo preferenčních hlasů.

V komunálních volbách v říjnu roku 2014 byl na kandidátce Trojkoalice (KDU-ČSL, Strana Zelených a Starostové a nezávislí) zvolen zastupitelem Hlavního města Prahy a následně v listopadu téhož roku se stal radním pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch. Radním byl do listopadu 2018, v komunálních volbách na podzim téhož roku obhájil mandát zastupitele.

V roce 2019 se kontroverzně vyjádřil vůči vyvěšení duhové vlajky na budově pražského Magistrátu v rámci pochodu za práva homosexuálů Prague Pride. Vymezoval se tak vůči "propagaci menšin vyvěšováním vlajky na úřední budově". Proti LGBT hnutí se také vyjadřoval na Twitteru, kde podporoval „tradiční” rodinu na fotografii v tričku s názvem "My jsme tady taky". Je ženatý a má dvě děti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků