Hlavní obsah
Aleš Hušák Foto: Petr Hloušek, Právo

Předseda představenstva Sazky a její bývalý generální ředitel Aleš Hušák ve čtvrtek dostal výpověď z pracovního poměru v loterijní společnosti. Podle mluvčí insolvenčního správce Josefa Cupky Lenky Tiché byl Hušák v sídle společnosti, ale výpověď do vlastních rukou nepřevzal. Cupka považuje výpověď za platnou, Hušák ne. Sazka je od předminulého pondělí v konkurzu, proti němuž se ale odvolal.

Aleš Hušák Foto: Petr Hloušek, Právo
Hušák dostal v Sazce výpověď

Cupka odvolal Hušáka z funkce generálního ředitele minulý týden. Hušák ve čtvrtek zopakoval, že odvolání neuznává. Odvolat ho totiž prý může pouze představenstvo. Insolvenčnímu správci zároveň vzkázal, že stanovy s tímto postupem jsou uloženy v obchodním rejstříku.

Výkonný šéf týmu insolvenčního správce Marek Biely současně omezil Hušákovi vstup do budovy Sazky. Zůstal mu jen omezený přístup do přísně vymezených prostor sídla společnosti. Cupka Hušákovi také omezil většinu nadstandardních požitků, které vyplývají z jeho manažerské a pracovní smlouvy. Hušák prý také nedostane žádné odstupné.

Investiční skupina Penta a skupina E-Invest podaly odvolání proti konkurzu v pondělí prostřednictvím společnosti Gladiolus. Firmy i Hušák jsou přesvědčeny, že konkurz byl prohlášen v rozporu s insolvenčním zákonem a věří, že Vrchní soud odvolání vyhoví.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků