Hlavní obsah

Fond ohrožených dětí převzal čtvrté novorozeně po telefonické domluvě

Na telefonickou žádost matky převzal v úterý Fond ohrožených dětí novorozeně. Matka malé Kristýnky fondu sdělila, že by se o holčičku nedokázala postarat. Podle lékařů novorozeneckého oddělení pražské nemocnice na Bulovce je děvčátko zdravé.

Fond ohrožených dětí převzal čtvrté novorozeně po telefonické domluvě

Kristýnka je od roku 2001 už čtvrtým novorozenětem, které Fond ohrožených dětí převzal po telefonické domluvě. Prvním takto odloženým dítětem byla Adéla z Kroměříže, v roce 2004 přibyla Lucie z Olomouce a koncem loňského srpna byl v Brně odložen chlapec, který dostal jméno Petr.

"Adélka byla soudem umístěna do kojeneckého ústavu a ve dvou měsících předána do péče budoucích osvojitelů, Lucinku soud svěřil do Klokánku a do náhradní rodiny odešla ve třech týdnech, Péťa byl předán do náhradní rodiny přímo z porodnice ve stáří necelých dvou týdnů," uvedla ředitelka Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková.

Matky, které se o své dítě nemohou z nějakého důvodu postarat, mohou v Česku využít schránky pro uložení novorozence - takzvané babyboxy, které jsou v Gyncentru v Praze 9 a brněnské Nemocnici Milosrdných bratří. Mohou také kontaktovat Fond ohrožených dětí na telefonu 776 833 333.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků