Hlavní obsah
Šéf KSČM Vojtěch Filip Foto: Jan Handrejch, Právo

Filip je pro odvolání zkorumpovaných místopředsedů KSČM

Předseda KSČM Vojtěch Filip reagoval na odhalení, že dva komunističtí místopředsedové Čeněk Milota a Jiří Dolejš byli ochotní za úplatu ovlivnit hlasování o loterijním zákoně, poměrně ostře. Podle Filipa musí jeho soudruzi celou věc vysvětlit a pokud se prokáže jejich korupční jednání, měli by odstoupit z funkcí. Dolejš by se měl také vzdát poslaneckého mandátu.

Šéf KSČM Vojtěch Filip Foto: Jan Handrejch, Právo
Filip je pro odvolání zkorumpovaných místopředsedů KSČM

"Jejich jednání považuji za neprofesionální, naivní a stranu poškozující," řekl Filip na adresu místopředsedů. Šéf KSČM svolal také na úterý mimořádnou schůzi výkonného výboru strany, která se bude celým případem zabývat.

Poslanci KSČM a nové strany TOP 09 by podle zjištění Mladé fronty Dnes byli ochotní za peníze slíbit, že se pokusí změnit chystanou novelu zákona o loteriích ve prospěch svého sponzora. Navíc by slíbili dárci peněz skrytí jeho identity, čímž by porušili zákon, zjistil test, který trval dva měsíce.[celá zpráva]

Jiří Dolejš

Foto: Lukáš Táborský, Právo

"Je jasné, že věc je třeba důkladně prošetřit. Je to na rozhodnutí stranických orgánů," zareagoval pro právo na aféru pro Právo Dolejš, který ovšem svoji úlohu v kauze brání: "Akci vnímám jako nešťastnou provokaci." Zdůraznil, že svoji účast považuje za legitimní.

"Místopředseda Milota řešil ekonomickou část," řekl Dolejš a měl na mysli, že on se zúčastnil pouze části jednání a nedojednával ovlivnění zákona za úplatu. 

Na dotaz, co říká Filipově výzvě, aby složil poslanecký mandát odpověděl: "To teď neřeším.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků