Hlavní obsah
Ministr školství Petr Fiala v diskusním pořadu. Foto: Petr Horník, Právo

Exministr Fiala bude lídrem jihomoravské kandidátky ODS

Regionální rada ODS Jihomoravského kraje zvolila jednomyslně na svém pondělním večerním zasedání lídrem ODS do voleb do Poslanecké sněmovny emeritního rektora Masarykovy univerzity a oceňovaného ministra školství Petra Fialu.

Ministr školství Petr Fiala v diskusním pořadu. Foto: Petr Horník, Právo
Exministr Fiala bude lídrem jihomoravské kandidátky ODS

Profesor politologie Petr Fiala byl zvolen lídrem kandidátky ODS na základě nominací z místní i oblastní úrovně ODS a v souladu s pravidly pro sestavení kandidátní listiny schválených Výkonnou radou ODS.

„Velmi si vážím kroku Petra Fialy a toho, že přijal kandidaturu za občanské demokraty na jižní Moravě. Považuji to za výrazný signál jak dovnitř členské základny, tak i za jasné sdělení, že ODS je otevřenou nezapouzdřenou stranou, která je schopna oslovit osobnosti formátu Petra Fialy,” uvedl ke kandidatuře Petra Fialy předseda jihomoravské ODS Jiří Kadrnka.

„Zvolení profesora Fialy považuji za logické vyústění jeho dlouhodobé spolupráce s ODS. Připomenu, že nebyl jen hlavním vědeckým poradcem premiéra Nečase, ale vedl také odborné panely na ideových konferencích ODS či byl nominován občanskými demokraty na post ministra školství i na post člena Rady Ústavu pro studium totalitních režimů,“ dodal Kadrnka.

„Do politiky vstupuji proto, že jsem nespokojený s jejím stavem, stejně jako spousta mých spoluobčanů,” řekl Petr Fiala.

ODS podle něj prochází těžkou situací, „ale je to stále politická síla, která nejdůsledněji reprezentuje konzervativní a liberální politické myšlení, která je připravena budovat efektivní a neobtěžující stát, která rozumně přistupuje k evropské integraci a která zastává představu společnosti založené na svobodě a odpovědnosti,” dodal.

Fiala je Jihomoravanům znám především jako dlouholetý rektor Masarykovy univerzity.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků