Hlavní obsah

ČSSD se před volbami zbavila dalšího podezřelého člena

Okresní organizace ČSSD na Žďársku v pondělí pozastavila členství ve straně bývalému tajemníkovi premiéra Zdeňku Doleželovi, kterého policie obvinila z pokusu o podvod v kauze privatizace Unipetrolu. O pozastavení členství Doležel sám písemně požádal. Pokud by tak neučinil, ČSSD by ho ze svých řad vyloučila.

ČSSD se před volbami zbavila dalšího podezřelého člena

"Doležel od dnešního dne nefiguruje mezi členy základní organizace ČSSD ve Velkém Meziříčí," potvrdila v pondělí předsedkyně sociálních demokratů na Ždársku Dagmar Nejedlá. Podle ní je dobře, že Doležel bude až do vyřešení kauzy stát mimo ČSSD a šetření bude probíhat mimo stranu.

Místní organizace ve Velkém Meziříčí už musela vyloučit ze strany Josefa Lázničku obviněného z korupce na ministerstvu dopravy.

Pokud by Doležel o pozastavení svého členství sám nepožádal, zabývala by se krajská organizace ČSSD na Vysočině jeho vyloučením. Uvedl to šéf sociální demokracie v kraji Zdeněk Chlád. "Za současné situace není jiné řešení," řekl Chlád.

Jako důvod pro pozastavení svého členství Doležel v žádosti uvedl možnost, že by jeho vyšetřování mohlo poškodit sociální demokracii v předvolebním boji. Doležel je podezřelý, že si na tajné schůzce s polským lobbistou Jackem Spyrou řekl o úplatek pět milionů korun. Na schůzce, kterou natočila skrytou kamerou televize Nova, Doležel mluvil o "pěti na stole v českých". [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků