Hlavní obsah

Český řidič kamiónu z Janova: Cítím se skvěle, perfektně se o mě starali

Řidič českého kamiónu Martin Kučera, pod jehož vozem se minulý týden propadl most v italském Janově, promluvil po převozu do Prahy. Podle svých slov se cítí skvěle a v janovské nemocnici se o něj i přes tragédii skvěle starali. Pád dálničního Morandiho mostu si vyžádal život 43 lidí, kteří se v tu chvíli nacházeli na mostě či pod ním.

Český řidič kamiónu z Janova: Cítím se skvěle, perfektně se o mě starali

Kučeru v úterý propustili z nemocnice v italském Janově a ještě večer se vrátil do Prahy. Řidič má zlomených pět žeber a pohmožděné plíce.

Podle svých slov se momentálně cítí skvěle. „Na to, co jsem prožil, musím říct, že jsem na tom nad očekávání dobře,” řekl Kučera těsně po převozu do Prahy. Odpověděl i na otázku, jak se o něj v janovské nemocnici starali: „Musím říct, že perfektně. Byl jsem velice spokojený. Na to, co to město prožilo, tak na sestřičkách a na doktorech bylo vidět, že jsou profíci a vtipkovali. Prostě, nemůžu si stěžovat.”

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Český kamión v troskách zříceného mostu

Video: Reuters

Podle svých slov se mu o neštěstí nezdá. „Nemám divoký sny, naštěstí,” dodal Kučera.

Zraněný řidič českého kamiónu Martin Kučera po převozu do Prahy.

Foto: Jiří Forman, Aktu.cz

Kamión, který řídil, se zřítil z výšky 45 metrů. Václav Zázvůrek, jednatel společnosti SPED-IT, pro kterou zraněný řidič jezdí, už dříve uvedl, že Kučeru zachránil bezpečnostní pás a také to, že šlo o nový kamión.

V janova plánují shodit torzo mostu nad rodinnými domy

Foto: Luca Zennaro, ČTK/AP

Řidič měl i štěstí, že se mu asi včas odpojil návěs. Odhadovaná škoda na soupravě je zhruba 2,5 miliónu korun. Kučera, který u firmy pracuje osm let, vezl zboží na vykládku poblíž Janova.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Bezpečnostní kamery zachytily okamžik pádu mostu v Janově

Video: AP

Podle řidiče byla před tunelem drobná nehoda, která zpomalila provoz. „A pak si jenom pamatuje, jak se to zhouplo, a propad dolů. Nic víc si už nepamatuje,“ uvedl již dříve Zázvůrek.

Zraněný řidič českého kamiónu Martin Kučera po převozu do Prahy.

Foto: Jiří Forman, Aktu.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků