Hlavní obsah

Česko potrápí na začátku týdne další bouřky

Meteorologové opět varují před silnými bouřkami. Nad Česko by měly přijít v pondělí odpoledne, potrvají do úterý. Napršet by mohlo až 50 mm srážek.

Česko potrápí na začátku týdne další bouřky

Bouřky postihnou podle meteorologů v pondělí Čechy, v úterý se pak přesunou nad Moravu a Slezsko. Tady už by ale jejich řádění mělo být mírnější.

"Do velmi teplého vzduchu bude v pondělí odpoledne a v noci na úterý postupovat od západu studená fronta. V ní se budou zejména nad Čechami místy vytvářet bouřky, které budou ojediněle doprovázeny přívalovými srážkami, krupobitím a silným nárazovým větrem," uvedl v neděli Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vítr může dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů v hodině. Podobně, jako tomu bylo nedávno, se při průtržích mračen mohou krátkodobě vylít malé potoky.

Lijáky pustošily už ve čtvrtek

Po tropických dnech, kdy se rtuť teploměru vyšplhala až na třicet stupňů a na řadě míst padaly teplotní rekordy, vtrhly ve čtvrtek na území ČR silné bouřky s krupobitím. Postihly Jihočeský, Jihomoravský, Pardubický a Královéhradecký kraj a také Vysočinu. Zasaženy byly také střední Čechy.

Bouře a vichřice, které pustošily Česko ve čtvrtek, byly nejhorší od lednového orkánu Kyrill.  Ve východních Čechách vyhlásili energetici kalamitní stav. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků