Hlavní obsah
Rudolf Blažek Foto: Petr Hloušek, Právo

Blažek na obraně končí, nedostal bezpečnostní prověrku

Rudolf Blažek, náměstek ministra obrany Alexandra Vondry (oba ODS), ve své pozici náměstka pro obranné akvizice končí, a to na vlastní žádost. Důvodem je podle všeho to, že se mu nepodařilo získat bezpečnostní prověrku na stupeň tajné, kterou pro post potřeboval. V úterý o tom informoval mluvčí resortu Jan Pejšek.

Rudolf Blažek Foto: Petr Hloušek, Právo
Blažek na obraně končí, nedostal bezpečnostní prověrku

Vondra již před časem ve Sněmovně avizoval, že pokud Blažek prověrku nezíská, bude odvolán. Informace o tom, že Blažek prověrku nezíská, se objevily již v minulém týdnu. [celá zpráva]

Vondra končícímu náměstkovi poděkoval za odvedenou práci a ocenil, že se mu podařilo vybudovat Národní úřad pro vyzbrojování.

Blažek důvod svého odchodu nespecifikoval. Uvedl pouze, že by se rád vrátil do soukromého sektoru a věnoval se znovu pražské komunální politice. V minulosti působil jako náměstek primátora Pavla Béma (ODS).

Post náměstka zastával Blažek od loňského března. Jeho nástupce zatím nebyl jmenován. Vedením sekce byl dočasně pověřen ředitel sekce vyzbrojování MO plukovník Pavel Bulant.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků