Hlavní obsah
Jiří Čunek (vlevo) a Pavel Bělobrádek (oba KDU-ČSL). Foto: Milan Malíček, Právo

Bělobrádek zúčtoval s Čunkem: Dělá naschvály a nerozumí tomu

Šéf lidovců Pavel Bělobrádek po svém včerejším návratu z USA veřejně zúčtoval se zlínským hejtmanem a senátorem KDU-ČSL Jiřím Čunkem. Ten podle předsedy dělá naschvály a míchá se do věcí, kterým nerozumí.

Jiří Čunek (vlevo) a Pavel Bělobrádek (oba KDU-ČSL). Foto: Milan Malíček, Právo
Bělobrádek zúčtoval s Čunkem: Dělá naschvály a nerozumí tomu

Jak řekl Bělobrádek v ČT, Čunek byl ve vedení lidovců zastáncem koalice se Starosty, „ale pak otočil a kopal do toho“.

Křídla v KDU-ČSL podle Bělobrádka nejsou, je „jen významný regionální politik Jiří Čunek, jehož popularita klesá za hranicemi kraje“. Podotkl, že Čunek je jedním z 30 členů předsednictva a je to „velmi svérázná postava“.

Čunek minulý týden v Právu označil akci homosexuálů Prague Pride za „pochod smrti této civilizace“ a „pochod jednonohých, kteří tvrdí, že mohou na vojenskou přehlídku“. [celá zpráva]

Jeho rozhovor v Právu šéf STAN Petr Gazdík v úterý označil za jeden z hlavních důvodů, proč Starostové nakonec definitivně odmítli být na lidoveckých kandidátkách. Bělobrádek řekl, že reakce homosexuálních členů KDU-ČSL na Čunkova slova byla jasně odmítavá, a vzkázal: „Jiří Čunek rád mluví o věcech, kterým nerozumí, měl by se spíš držet regionálních témat, kterými oslovuje voliče a vyhrává volby.“

Podle Bělobrádka Čunek „naschvál hodí novinářům něco kontroverzního, stává se atrakcí, vždycky z něj vyjde nějaká perla“. „Ale nemyslím si, že ho většina lidí bere vážně,“ uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků