Hlavní obsah
Pavel Telička Foto: Jakub Peršín, Právo

Babiš získal novou posilu, do ANO vstupuje bývalý eurokomisař Telička

Volby do Evropského parlamentu (EP) v květnu příštího roku zřejmě nabídnou ostrý názorový střet. Zatímco v ODS sílí hlasy, aby stranu do klání vedl exprezident Václav Klaus, do čela kandidátky hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše se postaví někdejší eurokomisař a lobbista Pavel Telička.

Pavel Telička Foto: Jakub Peršín, Právo
Babiš získal novou posilu, do ANO vstupuje bývalý eurokomisař Telička

O tom, že Telička svázal své jméno s Babišovým hnutím, informovala ve čtvrtek mluvčí ANO Radka Burketová.

Bývalý eurokomisař Právu řekl, že v říjnových předčasných volbách nebude za ANO kandidovat kvůli pracovním závazkům se svou bruselskou firmou BXL Consulting. Soustředit se chce naopak na eurovolby v roce 2014.

„Moje silná parketa je právě Evropa a ve středu a na pravém středu je velmi málo subjektů, které by dokázaly toto téma věcně, objektivně uchopit a vnímat strukturovaněji než v zajetí některých klišé. Máme dohodu s panem Babišem a hnutím, že bych měl být lídrem v evropských volbách a měl bych mít i určitou roli při sestavování kandidátky,“ řekl Právu.

Podle něj by ale evropská témata měla být i součástí sněmovních voleb. „Když se podíváme na naše vztahy s EU, naši pozici v EU, čerpání fondů, to už jsou témata dnešního dne,“ dodal Telička. ANO chce nyní pomáhat při formulaci programu, zejména co se týče EU, a jezdit s kandidáty hnutí do regionů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků