Hlavní obsah
Budoucí prezident Miloš Zeman Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Americký velvyslanec se bavil se Zemanem o Temelínu

Velvyslanec USA Norman Eisen ve čtvrtek zhruba hodinu jednal se zvoleným prezidentem Milošem Zemanem. Na schůzce se řešila dostavba Temelína, tvorba nových pracovních míst v ČR nebo boj proti terorismu. Eisen označil Zemana za velkého přítele USA.

Budoucí prezident Miloš Zeman Foto: Luboš Pavlíček, ČTK
Americký velvyslanec se bavil se Zemanem o Temelínu

Velvyslanec po setkání v pražské Loretánské ulici poukázal na dobré vztahy, které měl Zeman například s někdejším americkým prezidentem Billem Clintonem.  Se zvolenou hlavou státu Eisen řešil společné hodnoty, které obě země sdílí, strategické vztahy, boj proti terorismu v Afghánistánu, NATO, nebo krizi v Sýrii.

Dalším tématem byly obchodní a ekonomické vztahy. Eisen poukázal, že USA jsou největším investorem v ČR z neevropských zemí. Podle velvyslance se v této souvislosti řešila tvorba nových pracovních míst, kdy zmínil spolupráci s americkými společnostmi Microsoft nebo IBM.

Řeč přišla i na dostavbu Temelína, o zakázku se uchází americká společnost Westinghouse. „Samozřejmě jsme se také bavili o Temelínu,“ prohlásil Eisen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků