Hlavní obsah

Altner se odvolal, trvá na konkurzu na majetek ČSSD

Advokát Zdeněk Altner v pátek oznámil, že se odvolal proti nedávnému rozhodnutí Městského soudu v Praze, který odmítl vyhlásit konkurz na majetek ČSSD. Podle Altnera je rozhodnutí soudu návodem, podle kterého se mohou řídit dlužníci, kteří se chtějí vyhnout splácení a konkurznímu řízení. Proti rozhodnutí soudu se obrátili k Vrchnímu soudu i zástupci dalšího věřitele ČSSD.

Altner se odvolal, trvá na konkurzu na majetek ČSSD

Sociální demokraté jsou s Altnerem ve sporu kvůli honoráři, který po nich advokát chce za výhru v soudním sporu o Lidový dům. Protože strana odmítala sumu, kterou požaduje zaplatit, podal návrh na exekuci.

Altner požaduje až dvacet miliard korun. Většinu z této sumy tvoří sankce z prodlení.

"Městský soud v Praze ve svém usnesení konstatoval, že u ČSSD v současné době neexistují znaky úpadku a že navrhovatel neprokázal oprávněnost svých pohledávek," informoval před deseti dny o rozhodnutí soudu předseda ČSSD Jiří Paroubek. Soud o sporu rozhodl 28. června.

ČSSD chce mimosoudní dohodu

Paroubek Altnera po zveřejnění rozhodnutí soudu znovu vyzval k mimosoudní dohodě, advokát ale dohodu odmítá. "ČSSD není pro mě partnerem k jednání," řekl v pátek Altner s tím, že chce strana zničit jeho existenci.

Sociální demokraté na jaře tvrdili, že už Altnerovi 50,4 miliónu vyplatili či složili u notáře, kde si je mohl kdykoli vyzvednout. To je advokátův honorář, který uznali. Dalších sporných 93 miliónů složili u notáře jako základ pro mimosoudní dohodu.

Podle Altnera strana měla zaplatit 140 miliónů korun a pak mu platit část zisku z pronajímání Lidového domu, který Altner ČSSD před sedmi lety vysoudil. ČSSD smlouvu, kterou uzavíral ještě její bývalý předseda Miloš Zeman, označuje za lichvářskou.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků